Sportovní odpoledne

18.08.2014 22:18

Je sobota, krásný teplý den a s klienty přemýšlíme, co budeme dělat a jakou „lumpárnu“ provedeme. Napadlo nás, že bychom si mohli jít na cyklostezku trochu zasportovat. Tedy původně jsme se chtěli jet vykoupat na Poděbrady, ale sluníčko se často schovávalo za mraky, proto vyhrála cyklostezka. Bereme tedy sportovní oblečení, Marta cyklistické kalhoty, rukavice, přilbu a vyrážíme. Překvapivě je na stezce prázdno, v jiné dny je zaplněná cyklisty, bruslaři, běžci nebo jen tak se procházejícími lidmi. Využíváme tedy volného prostoru, Marta vyjíždí na kole a já sleduji, jak dodržuje pravidla silničního provozu. Již z minula je naučená, že musí jezdit po pravé straně a při otáčení se rozhlížet, zda někomu nevjede do cesty. Marta jede opravdu vzorně, za ní běží Radek s Janou. Jana po chvíli ztrácí tempo, Radek běží jak o život. Marta se otáčí, Radek stále běží, Jana už za nimi jde krokem a „s jazykem na vestě“ se vydýchává.

„Uděláme si časovku“, navrhuji. Vytyčili jsme si 3 body v délce zhruba 5 m, 10 m a 15 m, kde každý klient zvlášť doběhl k prvnímu bodu, pak zpět na startovní čáru, poté běžel k druhému bodu, pak zpět na čáru. A tak to bylo i se třetím bodem. První šel Radek. Ten to svižně a s úsměvem uběhl za 37 s. Po něm šla Jana. Za hlasitého povzbuzování a fandění závod v polovině vzdala a zbytek došla. Fyzické síly jí ubývaly. Ale na posledních 5 m jsme jí ještě vyhecovali, Jana se překonala a z posledních sil doběhla v čase 1 min a 10 s. Poslední běžela Marta, také všemi povzbuzovaná. Nakonec doběhla do cíle v čase 49 s. Paráda, jdeme na jiný závod…

Tři… dva… jedna… teď! Radek si dává závod s Janou, kdo bude dříve u mě. Stojím o 100 m dál a vidím, jak se na mě oba řítí. Oba běží rychlostí blesku, Radek je ale rychlejší. S hrdostí a výhrou tedy vyzývá na souboj mě. Bohužel v tomto závodě okusil i prohru, protože mi už po pár metrech dýchal na záda. Prohru vzal ale statečně.

Bylo to prostě bezvadně prožité sportem nabité odpoledne.