4.11.2016 – Den zdravých zubů

04.11.2016 20:51

Vzhledem k tomu, že jsme se rozhodli zkvalitnit péči o náš chrup, uvítali jsme akci Den zdravých zubů v Galerii Šantovka. No, někteří z nás měli obavy, ale zuby se na akci opravdu netrhaly…

V přízemí galerie byly umístěny stánky s propagačními materiály,  dentálními výrobky a minikino, kde se během celé akce promítaly animované motivační filmy, zaměřené na péči o chrup. Zaujal nás stánek s  názornou ukázkou správné techniky čištění chrupu, kde se nás ihned ujali usměvaví studenti stomatologie a velice ochotně nás nechali vyzkoušet  a nacvičit si čištění zubů na maketě chrupu pomocí různých druhů kartáčků. Dentální hygienistky nám zase ochotně radily, jaká zubní pasta a  zubní kartáček jsou nejvhodnější k čištění při konkrétních potížích jako krvácení dásní, citlivosti zubů, kazivosti apod. Každý si mohl vybrat propagační vzorek pasty dle svých potíží a k tomu letáček o správném čištění a ústní hygieně.

Další stánek nabízel měření tlaku a glykemie, což jsme také využili a potom jsme si porovnávali výsledky měření. Glykemii využila jen odvážná Jana D.,my ostatní se totiž trochu bojíme píchance do prstu…..

A tak se jdeme odreagovat za super doktorem Králíčkem, který se s námi rád vyfotil…….                                                               Iva N.  

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode