Den policie ČR

15.06.2016 19:52

U příležitosti 25. výročí vzniku Policie ČR jsme obdrželi pozvání k účasti na akci, která se konala 14. 6. 2016 na Korunní pevnůstce v Olomouci.

Pozvánka lákala na bohatý odpolední program s ukázkami z činností policejních kynologů, pořádkové policie, policejních pyrotechniků, jízdní policie nebo služební přípravy policistů.

Počasí slibovalo teplo a sluníčko a tak jsme v hojném počtu po obědě vyrazili na Korunní pevnůstku. Hned u vchodu jsme byli informováni o možnosti zúčastnit se soutěží o ceny ve vědomostních i sportovních disciplínách na různých stanovištích, takže účastnický list, jméno a jdeme na to! A kdo nesoutěží, má se na co koukat! Zrovna přijíždí na koních jízdní policie v plné parádě. Následuje ukázka sebeobrany a vystoupení práce kynologů se psy – německými ovčáky. Nejvíce se nám líbí, jak vycvičený pes dokáže rychle zneškodnit figuranta – pachatele trestného činu. Prostě se zakousne a nepustí do té doby, než cvičitel udělí povel. A jdeme dál, následují ukázky práce policejních pyrotechniků, prezentace výstroje, výzbroje a ti odvážnější z nás mají možnost zastřílet laserovou pistolí na terč.

Kdo má hlad, nebo žízeň, má možnost stánkového občerstvení a venkovního posezení v areálu, projížďky na kole, koloběžce nebo motokáře a zhlédnutí policejní motorové techniky.

Co dodat? Odcházíme plni zážitků a shodujeme se na tom, že se příště určitě zase rádi zúčastníme.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode