Flora Olomouc 2016

20.08.2016 07:47

…Na olomouckou květinovou výstavu každoročně míří lidé z celé republiky, ale i ze Slovenska. Počátky této nejstarší květinové výstavy sahají do roku 1958. Letošní letní etapa nesla název Půlstoletí s mečíky a Malajská inspirace.

Přestože jsme byli na Floře již mnohokrát, v sobotu 20. 8. 2016 jsme již tradičně tuto výstavu opět navštívili. A bylo se na co dívat! Výstava v pavilonu A Půlstoletí s mečíky byla věnována šlechtitelům gladiol. Překvapila nás úžasná pestrost barev a odstínů květů, rozmístěných po celém pavilonu. Uprostřed haly bylo umístěno jezírko a exotické květy z Malajsie, doplněné klasickými malajskými altánky a z reproduktorů zněl zpěv exotického ptactva – připadali jsme si tak trochu jako v pohádce.

A jdeme dále alejí kolem mnoha stánků, kde se vystavují a nabízí k prodeji pokojové a zahradní rostliny všech možných druhů, zelenina, ovoce, dokonce i masožravé rostliny. Ptáme se zvědavě, co to žere….prý hmyz a mouchy!!!

Procházíme expozicí Svazu včelařů, kde vystavují opylovací stan s živými včelami a dále nás vede lákavá vůně ke stánkům, kde se koná soutěž ve vaření kotlíkových gulášů. Usuzujeme, že by to chtělo malou přestávku na občerstvení. Někdo limo, někdo kávu, jiný něco na chuť- třeba klasický turecký med!

Procházíme parkem, obdivujeme kvetoucí záhony, obcházíme místní rybníček a pozorujeme kachny a jejich cachtání a potápění. Shodli jsme se, že jsme dnes prožili krásné a inspirativní odpoledne.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode