Háčkování chobotniček

14.12.2017 20:09

Na sociálních sítích se objevila prosba o pomoc při háčkování chobotniček pro novorozence, kteří jsou předčasně narozeni. 

Chapadélka chobotniček nedonošeňátkům  připomínají pupeční šňůru jejich maminky. Miminka mají tendenci k úchopu, a tím, že mají chapadélka při ruce, netahají si za zavedenou sondu či jiné hadičky.  Cítí se bezpečněji, jsou klidnější, a tím pádem jsou stabilnější a lépe prospívají.  Tuto metodu vynalezli v Dánsku a šíří se nyní po celém světě.

Tato prosba nás oslovila, protože klientky z CHB Domov jsou manuálně zručné a ve volných chvílích či v dílnách Domina háčkují různé šály, polštáře a jiné věci. Avšak výroba chobotniček musí být provedena dle přesných instrukcí, aby pro mnohdy několikaset gramová miminka byla bezpečná.  Musí se používat pouze 100% bavlna, kterou jsme bohužel k dispozici neměli.  Proto jsme s prosbou o poslání pár bavlnek pro klienty oslovily další nadšence, kteří se do tohoto projektu také zapojili a háčkují doma chobotničky.  Prosbu jsme zveřejnili na sociálních sítích a ozvalo se nám několik desítek lidí, kteří nám poslali bavlnky, výplně a dokonce i háčky pro klientky.  Nyní máme k dispozici na háčkování spoustu bavlnek různých barev. Pro klientky i zaměstnance to byl velice příjemný pocit, když jsme zjistili, že existují  lidé se srdcem na pravém místě.

Ihned jsme se pustily do háčkování, ale není to zase tak jednoduché, chobotnička musí mít přesný rozměr a počet chapadélek.  Jde to pomalu, ale těšíme se, až budeme moci naši první várku chobotniček vyslat do světa a budou dělat radost nějakým  nedonošeňátkům v porodnici.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode