Klíč - Centrum sociálních služeb v Olomouci pomáhá nemocným dětem

13.01.2017 07:21

Posláním chráněného bydlení Domov v Olomouci je prostřednictvím individuálně poskytovaných sociálních služeb umožnit lidem s mentálním postižením, popř. s přidruženým sluchovým či tělesným postižením využívat vlastní schopnosti a dovednosti k osobní realizaci a vedení plnohodnotného života srovnatelného se životem jejich vrstevníků. Přesto, že klienti sami potřebují pomoc druhé osoby, snaží se pomoci tam, kde je zapotřebí. Pomoc druhým je jednou z aktivit, pomocí které se integrují mezi intaktní spoluobčany. Svou ne-lhostejností tak mohou jít příkladem kdekomu z nás. S podporou zaměstnanců se tentokrát klienti Klíče rozhodli pomoci zlepšit prostředí na Hemato-onkologickém oddělení a jednotce intenzivní hematologické péče ve FN Olomouc.

Jejich cílem je přiblížit hospitalizovaným dětem domácí prostředí.

         Nejen choroba, ale i hospitalizace je životní změna, které se člověk musí přizpůsobit. Nejhůře tuto změnu snášejí děti. Hospitalizace dítěte představuje stresový faktor, který hluboko zasahuje do emocionální oblasti. Dětem chybí nejen možnost vykonávat své oblíbené činnosti, ale i domácí prostředí a dětský pokojíček s hračkami.

         Klienti se proto rozhodli zorganizovat sběr plastových víček, za které nakoupí hračky pro nemocné, hospitalizované děti. Pro objekt svojí pomoci si vybrali Hemato - onkologické oddělení a jednotku intenzivní hematologické péče ve FN v Olomouci.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode