Městská policie radí a informuje

11.02.2015 15:00

Kam si dát peněženku při jízdě MHD nebo při nakupování? Je legální podomní prodej? Co mi hrozí při uzavírání smlouvy s člověkem na ulici?

 

Jedním z úkolů Preventivně informační skupiny městské policie Olomouc, je podílet se na prevenci kriminality prostřednictvím přednášek a besed pro širokou veřejnost.

Ve středu 11. února 2015 proběhla v DS Domino beseda s členem Preventivně informační skupiny Městské policie Olomouc panem Milanem Hulíkem. Během besedy klienti získali informace o zásadách bezpečného chování doma i na ulici, chovaní při styku s neznámými lidmi, předcházení protiprávnímu jednání, dověděli se informace o činnosti Městské policie Olomouc. Prohlédli si také uniformu, odznak a základní výstroj, měli možnost slyšet hlášení z vysílačky. Strážník s klienty zopakoval tísňová čísla a odpověděl na všechny dotazy, které se týkali modelových situací a příkladů ze života klientů. S velkým ohlasem se setkala praktická ukázka zneškodnění pachatele, nasazení pout, možnost vyzkoušet si služební vestu a čepici. V závěru besedy klienti dostali pro svou obranu před zloději nebo přivolání pomoci přenosný alarm v podobě přívěsku, informační kartičku s tísňovými telefonními čísly a kalendář na rok 2015.

-PD-

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode