Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou 2014

02.10.2014 17:00

Ve čtvrtek 2. října propuklo v 17 hodin v olomouckém Divadle na Šantovce celostátní finále soutěže pro handicapované talenty Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou.

Do obou částí soutěžního festivalu se zaregistrovalo neuvěřitelných 1200 zájemců. Výtvarné části festivalu se letos zúčastnilo rekordních dvě stě padesát výtvarníků z 12 krajů. Rekordní účast byla i co do počtu návštěvníků vernisáže. Je tedy velký úspěch, že i letos obdrželi klienti Klíče kolektivní cenu. Každý výtvarník Klíče si na památku odnesl náramek a osušku s logem festivalu.  

Slavnostního finále se zúčastnily ze známých osobností např. kmotra Kateřina Kornová a patronka Monika Žídková (nejúspěšnější a nejoblíbenější královna krásy), která přehlídku také moderovala. Výtvarníky ocenil patron soutěže – sochař a malíř Kurt Gebauer, profesor Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Výstava bude k vidění v prostorách Galerie Šantovka až do 10. října.

Klienti Klíče se letos bohužel neprobojovali až do finále pěvecké soutěže festivalu. Odměnou za snahu při přípravách v semifinále bylo Michaele, Radkovi, Janě a Zdeňkovi umožnění zhlédnutí finálového koncertu. Letos na něm vystupovala padesátka zpěváků, včetně profesionálních kapel, sborů a studentů konzervatoře. 

 „Letošní jubilejní pátý ročník udělal pomyslnou tečku za úspěšnými uplynulými ročníky. Už nyní tvoříme novou koncepci, tak aby si zazpívali všichni, kteří se přihlásí. Dosud se do finále dostali jen ti nejlepší, úroveň byla opravdu velmi vysoká. Vždy nám bylo ale velmi líto, že jsme museli některé zájemce odmítat. Další chystanou změnou na příští rok, je celodenní program, který se bude skládat z několika interaktivních sekcí v prostorách Výstaviště Flóra Olomouc. Cílem je, aby se účastníci a diváci také pobavili a strávili v Olomouci příjemný den," uvedla ředitelka pořádající společnosti ProMancus, o.p.s., Simona Součková.

 

Obrázky z koncertu si prohlédněte ve fotogalerii!

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode