Olomoucký vojenský den

29.05.2016 13:59

Domováci s nadšením uvítali pozvání na již tradiční akci na stadionu TJ Lokomotivy Olomouc, kde se konal 28. 5. 2016 Olomoucký vojenský den.

Slunečné sobotní ráno slíbilo krásný den. Stadion se brzy zaplnil návštěvníky a hosty, mezi nimiž byli také kamarádi z dalších sociálních zařízení, s mnohými jsme se rádi opět setkali a popovídali.

Slibované ranní přistání vrtulníku, na které jsme se těšili, se nakonec neuskutečnilo, ale bohatý program dne vše vynahradil. Zhlédli jsme ukázky vojenské techniky- BVP, Pandur, Tatra 815, zbraně a jiné, prezentaci Armády ČR, policie, Hasičského záchranného sboru a Vězeňské služby ČR. Nechyběl ani výcvik služebních psů, což se nám velmi líbilo.

Sportovní desetiboj o ceny jsme si nenechali ujít a aktivně jsme se v hojném počtu zapojili do disciplín jako skok do dálky, běh přes překážky, hod míčkem a oštěpem nebo střelby ze vzduchovky.

Někteří odvážlivci využili možnosti povozit se na koni, tedy kobylce Barunce. My ostatní jsme alespoň pohladili její grošovanou srst.

Ocenili jsme dobrou organizaci celé akce a bohaté občerstvení, nejvíce nám chutnal pravý vojenský guláš. Takže – příště zase, těšíme se.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode