Pěvecká část čtvrtého ročníku soutěžního festivalu Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou 2013

19.09.2013 18:00

Koncert Nad oblaky aneb Každý může být hvězdou se konal ve čtvrtek 19.9. od 18 hodin. Během finálového představení v Moravské filharmonii Olomouc vystoupili nejúspěšnější zpěváci a kapely, kteří vzešli z regionálních kol a z celkového celostátního výběru. Letos se přihlásilo přes 700 zpěváků z osmi krajů.

Většina zúčastněných žije v domovech pro osoby se zdravotním postižením. I když je festival prioritně určen pro sociální zařízení, přihlásili se i jednotlivci, kteří žijí v s opatrovníky v rodinách.

Diváci se výborně bavili u osobitého podání celé řady hitů tuzemských i zahraničních zpěváků, ale také známých lidovek. Radek Šperka vystoupil s hitem od Petera Nagyho – Láska je tu s vámi. Na koncert se řadu týdnů pečlivě připravoval a podpořit ho přišlo 52 známých, které pozval. Publikum finálového koncertu ocenilo každý výkon famózním potleskem, v hledišti všem fandil také Michal David, Kateřina Kornová, Leo Machala a další známé osobnosti. Za svůj výkon Radek převzal cenu společnosti Endl+K od Josefa Endla, předsedy představenstva společnosti ENDL+K.

Čtvrtý ročník tohoto celostátního festivalu přinesl nejen emotivní výkony a vtipné momenty, ale i vyvrcholení v podobě společného vystoupení všech finalistů s Michalem Davidem, s nímž si zazpívali na jednom pódiu píseň Děti ráje.

Akce se konala po záštitou Asociace krajů ČR a hejtmana Olomouckého kraje Jiřího Rozbořila. Záštitu propůjčil také hejtman Pardubického kraje Martin Netolický. Na festival finančně přispěly Olomoucký kraj, Moravskoslezský kraj, Jihomoravský kraj, Zlínský kraj, Pardubický kraj, Královéhradecký kraj a Ústecký kraj. Na ceny finančně přispěla Asociace krajů ČR. Reklamním partnerem je společnost Endl+K, a. s.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode