Společenský večer

13.02.2014 20:00

Dne 13. 2. jsme se zúčastnili plesu, který pořádal CARITAS – SOŠs Olomouc. Ples je každým rokem pojmenován v duchu nějakého tématu, letos se nesl v duchu „PŘES PŘEKÁŽKY KE HVĚZDÁM“. Celý večer zpříjemňovali taneční i pěvecké vystoupení lidi, kteří musí překonávat překážky v každodenním životě. Na jednom takovém vystoupení účinkovali i naši klienti s tanečním souborem, kteří pod vedením Ivy B. natrénovali úžasnou sestavu na hudbu z muzikálu Mamma Mia. Já osobně jsem tuto sestavu viděla už dvakrát, ale pokaždé, když klienti vystupují, mám po celém těle husí kůži, jak moc se mi to líbí. Klienti jsou neskutečně talentovaní a na plese sklízeli v průběhu vystoupení obrovské ovace.

Na plese jsme měli možnost zhlédnout vystoupení ostravského Občanského sdružení Bílá holubice, na kterém vystupovaly 2 zdravé ženy 2 ženy na vozíčku. Toto představení vyjadřovalo hluboké pocity zdravého člověka při setkání s handicapovaným. Účinkující chtěli všem ukázat, že handicapovaný člověk je zcela normální, že cítí, řeší problémy, miluje a komunikuje zcela jako zdravý člověk. Jen je uvězněn ve svém pohybově omezeném těle. Představení vyjadřovalo také neustálý boj handicapovaných s veškerými omezeními, každodenní boj s vozíčkem, se svým nitrem a svými pocity. Po zhlédnutí tohoto představení má člověk v sobě směsici různých emocí, kdy si plně uvědomuje, jak malé jsou naše problémy.

Po celý večer hrála kapela New street band, což je formace mladých muzikantů a muzikantek, hrajících na pět saxofonů, čtyři trubky, tři trombóny, jeden melafon, tlukoucí bicí soupravu, na kytaru, basu a na piano. I přes netradiční, ale bezva kapelu, na kterou nejsme na plesech moc zvyklí, si každý našel svůj oblíbený tanec a zatančili jsme si tango, waltz, valčík, polku, jive nebo blues. Kroky některých tanců klienti dobře znali díky „Tanečním večerům“, které s Pavlem pro klienty v Domově pořádáme. A kroky ostatních tanců, které jsme neznali, jsme si odtančili po svém.

Věřím tomu, že kdybychom mohli na plese zůstat až do rána, určitě bychom protančili nejedny střevíce…

- Eva -

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode