Sportem ke zdraví

18.05.2017 20:41

Od konce března jsme se rozhodli po dlouhé zimě dát si do těla a věnovat se více sportovním aktivitám i během našeho pobytu v Denním stacionáři Domino. Rozhodli jsme se vydat alespoň dvakrát do měsíce za sportovním dobrodružstvím, což se nám zadařilo. Tyto akce probíhaly vždy v pátek dopoledne a účastnili se jich sportovní nadšenci, kteří se ať za krásného slunečného, povětrného či deštivého počasí vydali do různých nepoznaných míst.

První výlet proběhl 24. 3. 2017 v ekologickém středisku Sluňákov, kde jsme shlédli Sedm bran k přírodě Litovelského Pomoraví. Zapojili jsme se do aktivit, které nám umožnily poznávat jedinečnou podobu regionální přírody pomocí netradičních metod. Vyzkoušeli jsme si létat jako ptáci, poznávat různé druhy kmenů, zavolat stromovým telefone nebo počítat letokruhy a další. Pro zlepšení kondice někteří z nás využili Nordic Walking - severskou chůzi, jejíž správnost použití jsme si před výletem vysvětlili a názorně ukázali, tak abychom správně zapojili celé tělo.  

Další sportovní akce byla lehce adrenalinová. Tento adrenalin začal již po cestě na místo určené, které nám narušovala výluka vlaku a tak jsme se nakonec do Hrubé vody dopravili náhradní autobusovou dopravou. Tento výlet byl ve znamení jízdy na bobové dráze a ani pochmurné počasí nám v dobré náladě nezabránilo. Nejprve jsme se posílili v místní restauraci a poté se odvážlivci v bobech nechali vyvézt na vrchol bobové dráhy, kde teprve začala ta správná jízda. Milovníci adrenalinu se nechali unášet rychlou jízdou a ti, kteří tomuto sportu neholdují, se bavili nad vlajícími vlasy a zmrzlými tvářemi jezdců.

21. 4. 2017 jsme se řídili heslem ,,sportu ku zdraví“ a vydali jsme se na Fit stezku do Hněvotína. Fit stezka Hněvotín je prvním přírodním sportovním areálem v Olomouckém kraji, ve kterém jsme měli možnost překonávat překážky z přírodních materiálů. Jako již zdatní sportovci jsme prošli stezkou dlouhou 2.4 km, na které jsme se pořádně zapotili u různých cviků. Vyzkoušeli jsme si kliky, slalom mezi kůly, přeskakování hrazd, sed lehy, zdvihy a další. Stezka zastávala i naučnou část, ve které jsme se dozvěděli spoustu informací o našem těle.

Zatím poslední v řadě jsme se vrátili do Resortu Hrubá Vody, kde jsme 12. 5. měli možnost toto místo poznat v jiném světle. Po příjezdu, který jsme absolvovali vlakem, jsme se v Resortu seznámili s koňmi, které jsme si měli možnost pohladit, nakrmit je a dozvědět se o nich zajímavé informace. Ale nezůstali jsme pouze u koukání. Po svačině přijel kočí, který nás svezl v kočáře. Mezi tím, co se někteří klienti vezli jako králové a královny, jiní využili sportovní nabídky a zaskákali si na velké trampolíně nebo se svezli na lanové houpačce. Po trochu adrenalinu využili možnosti zakoupení občerstvení v místní restauraci. Před odchodem si ještě prohlédli akvárium se sladkovodními rybami, ke kterému jim místní poskytl výklad.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode