Vítání léta ve Skaličce

14.07.2015 12:37

Byla krásná červnová neděle a my měli naplánovaný výlet do Skaličky, kam jsme byli pozváni Domovem Větrný mlýn na akci – Vítání léta ve Skaličce.

Dobalit si batůžky, zkontrolovat jestli máme vše potřebné a nic jsme nezapomněli a už můžeme vyrazit. Z Olomouckého Hlavního nádraží nás zavezl vlak do Hranic na Moravě a odtud autobus přímo do obce Skaličky.

Do Skaličky jsme dorazili dříve, než začal plánovaný odpolední program, proto jsme si udělali  dopolední program vlastní. Naše první kroky směřovaly na lavice ve stínu, kde jsme si po náročném cestování odpočali, občerstvili se a nabrali nové síly. Po příjemném oddechnutí jsme se vydali na prohlídku pavilonu, kterým nás Jana S. provedla. Ukázala nám, ve kterém pokoji bydlela, co všechno dělala a hlavně nám představila své kamarádky a personál. Po prohlídce pavilonu následovala prohlídka pracovně - terapeutických dílen. Dílna, kde se vyrábí výrobky z papíru, keramická dílna, textilní dílna. Nejvíce nás ovšem zaujala velká relaxačně – muzikoterapeutická místnost, kde jsme měli chuť strávit zbytek dopoledne v pohodlných sedacích vacích. Dále jsme si prohlédli vzdělávací učebny a na konec nás čekala prohlídka rozsáhlého parku.

Dopoledne nám velice rychle uběhlo a než jsme se nadáli, začali se scházet hosté a pan ředitel oficiálně svým proslovem zahájil akci – Vítání léta.

Po jeho slovech následovala extravagantní přehlídková módní show v podání modelek klientek Domova Větrný mlýn. Jednotlivé modelky nám představovaly nejrůznější módní variace letních rób, např. malá mořská víla, veselá účetní, rozevlátý vlčí mák, žlutá pampeliška, tetička z Moravy, rozkvetlá zahrada, atd. Po této úžasné show následovalo vystoupení dobrovolnic z obce Skaličky s názvem „ Sestry v akci“. Dobrovolnice nastoupily v hábitech modlících se jeptišek, které to během vystoupení pořádně tak zvaně „rozjeli“. Po tomto energetickém výstupu následovala dvě taneční vystoupení country skupiny Ruty – Šuty z Kelče. Na závěr programu ještě vystoupily klientky Domova Větrný mlýn pod vedením muzikoterapeutek s hudebně – recitačním vystoupením. Po tak obsáhlém programu následovala volnější část, plnění aktivit na jednotlivých stanovištích. Za splnění jednotlivých úkolů se sbíraly žetony, které se pak po absolvování jednotlivých stanovišť směnily v obchůdku za upomínkové a dárkové předměty, které si všichni účastníci odvezli domů na památku. Jen k připomenutí nejrůznějších aktivit na stanovištích, např. hod míčem na cíl, sestavování zvířat, skládání puzzlí, foukání velkých bublin atd. Na závěr programu se chystala diskotéka, a kdo chtěl, mohl i zpívat. Tuto možnost velice ochotně využil Radek, Míša Ch. a Jana S. Všichni si toto báječné odpoledne plné zážitků moc užili.

Nastal čas odjezdu, rozloučili jsme se s příslibem, že příští rok určitě přijmeme pozvání a opět přijedeme do Skaličky.   

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode