Výlet do Prahy

13.10.2016 09:07

Dne 13. 10. 2016 jsme se vydali se skupinou B – Vojtou, Pavlem a Jirkou na celodenní výlet do Prahy. Cílem naší cesty bylo zrcadlové bludiště a síň smíchu na Petříně.

Už od brzkého rána vše probíhalo tak, jak mělo. Kluci byli brzy nachystaní, spokojení a natěšení na dlouhou cestu vlakem. Do Prahy jsme jeli se společností RegioJet, kde nám při nástupu sympatická průvodčí dala láhev s pitím, nabídla nám vynikající kávu, výborný mátový čaj, noviny a časopisy. Cesta velmi rychle utekla. Při výstupu z vlaku jsme viděli ty davy lidí a jen jsme si s kolegyní Marťou říkaly, jak to ti naši kluci zvládnou. Mačkanice to byla tedy pořádná. Ale klienti byli naprosto spokojení a při cestě metrem se dívali zvědavě z okna. MHD nás dovezla přímo pod dolní stanici lanové dráhy, odkud nás měl vláček dovézt až na Petřín. Ale zřejmě jsme se moc těšili, protože z technických důvodů byla lanová dráha zavřená. A tak jsme chvíli nevěřícně stáli, dívali se na koleje a přemýšleli jsme, jestli ta věc, co jezdí na Petřín, je vlak nebo výtah. Visí to totiž na laně, ale zároveň jezdí po kolejích… Kluci naše přemýšlení rozsekli a řekli, že je to vláček. Vydali jsme se tedy nahoru pěšky. Šlo to dosti z tuha, ale po 45 minutách jsme byli na vrcholu. Zde jsme navštívili zrcadlové bludiště, kde zrcadla vytvářela tunely napříč Petřínem a nafukovala ho do nekonečna. Docela jsme se v něm ztráceli. Poté jsme se dostali do síně smíchu, kde jsme byli dlouzí, širocí, malí, tencí i tlouštíci. Zde opravdu náš smích nebral konce a určitě jsme si díky tomu prodloužili život minimálně o 10 let.

Bylo už kolem poledne, proto jsme navštívili petřínský bufet, ve kterém jsme si objednali lahodné bramboráčky a smažený sýr v housce. Po posilnění jsme se vydali stejnou cestou zpět dolů na MHD, které nás zavezlo na vlakové nádraží a odtud opět vlakem do Olomouce.

S výletem jsme byli moc spokojení i přes to, že jsme byli všichni velmi unavení. Už se moc těšíme na jaro, kdy určitě opět vyrazíme na parádní výlet.

- EV–

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode