Výlet na Poděbrady

04.08.2014 22:19

Byl příjemný letní den čtvrtého srpna a my jsme se rozhodli využít hezkého počasí a po obědě si udělat výlet na přírodní jezera Poděbrady, která se nacházejí asi 5 km od Olomouce v CHKO Litovelské Pomoraví.

Autobus nás zavezl pomalu až k jezerům. Šumící stromy a klidná hladina vody nás provází až k nově zrekonstruovanému občerstvení s venkovním posezením. Přichází chvilka oddechu v podobě kávičky, či chlazené kofoly a poté se vydáváme kolem jezera k malé pláži na protějším břehu.

Pozorujeme potápky ponořující zobáčky pod hladinu, a poté sledujeme u břehu se plavící čtyři koně i s jezdci, jak cákají kopyty vodu kolem sebe. Párek psů s mokrou srstí vesele pobíhá po břehu. No není to nádherná idylka?

Na trávu u pláže prostíráme deky a ručníky, vybalíme svačiny a pití. Voda je teplá a kdo má chuť, jde se osvěžit a namočit si unavené nohy. Brodíme se mělčinou a písek s oblázky nám příjemně masíruje chodidla. Nacházíme i pár pěkných kamínků a Zdeněk z písku vyloví velikou škebli, která je zavřená a je v ní „ŽIVOČICH“. Otevřít škebli a podívat se, co v ní žije si netroufáme, takže ji vracíme zpátky tam, kam patří, do jezerních vod...

I přesto, že je pod mrakem a spadlo dokonce i pár kapek deště a v dálce zahřmělo, je příjemné teploučko. O tom nás prakticky přesvědčí i Jana a Zdeněk, kteří by zasloužili medaili za největší „ČOCHTANY“ v jezeře.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode