Výlet za Boženou do Nového Jičína

14.08.2015 12:39

Jednoho horkého prázdninového dne,  kdy Domino bylo uzavřeno a byl čas výletů, jsme se i my vydali na výlet do Nového Jičína. Jeli jsme se za kamarádkou a bývalou klientkou chráněného bydlení Domov Boženou P.

Z Olomouce do Nového Jičína nás zavezl komfortní plně klimatizovaný žlutý autobus Student Agency, kde jsme si jeli jako páni v kožených sedadlech a s kávou nebo čokoládou zdarma. Kdo by toho nevyužil? Po příjezdu do Nového Jičína na autobusové nádraží jsme přestoupili z úžasného komfortního autobusu bohužel jen do místního linkového, který nás zavezl do městské části Žilina, kde se nachází chráněné bydlení Archa, v němž Božena bydlí. Božena nás již netrpělivě vyhlížela a mávala na nás. Po radostném uvítání nás Božena zavedla na svou bytovou jednotku, kde měla přichystané pohoštění. Sama upekla koláč, nabídla nám kávu a šťávu, kterou jsme s radostí všichni v tomto horku přijali. Po osvěžení a přívětivém odpočinku nás Božena provedla chráněným bydlením Archa. Ukázala nám společenskou místnost, kuchyňku s jídelnou a zahradu s posezením. Bylo veliké horko, teploměr dosahoval na tropické teploty a místo prohlídky města Nový Jičín jsme raději zůstali ve stínu zahrady chráněného bydlení, kde jsme odpočívali, bavili se a seznamovali s klienty CHB Archa.

Bohužel, čas nikdo nezastaví a my se museli rozloučit. V doprovodu Boženy jsme se opět vydali na autobusové nádraží, poslední fotografie, loučení a už přijížděl žlutý autobus, který nás zavezl zpět do Olomouce. Nasedli jsme, zamávali naposledy Boženě  a  jen si vychutnávali zpáteční jízdu autobusem domů.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode