Zahradní slavnost

31.05.2016 21:22

V úterý 31. května 2016 se v areálu CHB Domov konala již tradiční XVI. Zahradní slavnost. V letošním roce byla tematicky pojata jako Motýlí slavnost a proto přípravy probíhaly v tomto duchu. Klienti z Domova a i z Domina se zapojili do výroby pestrobarevné výzdoby v podobě papírových květin a dekorací, mozaikových a papírových motýlů, uvítacích transparentů a informační tabule. Jen aby nepršelo, říkali si všichni při přípravách výzdoby na slavností den. A vyšlo to. Počasí nám nabídlo slunce a modrou oblohu téměř bez mraků.
Odpoledne se již začali scházet pozvaní hosté, přátelé a známí a brzy se zahradou ozývalo nadšené vítání a smích.
Úvodní slovo již tradičně patřilo panu řediteli. Poté předvedla své vystoupení skupina Perchty von Bladen s tancem Zingarelly. Energické ženy zapojily do tance i návštěvníky a klienty a všichni sklidili velký potlesk. Následné vystoupení žongléra Romana Urbáška se také velmi všem líbilo. Jeho nápaditý kostým a květinový klobouček se opravdu nedal přehlédnout. K poslechu a tanci nám hrála již tradičně skupina Malej Band, a kdo netančil, ten měl možnost se povozit na koni. Samozřejmě nechybělo bohaté občerstvení, vyhlášené speciality z grilu a udírny, pivo, limo a káva se zákuskem.
Nebylo snad návštěvníka, který by se nepozastavil u prodejní výstavy výrobků našich klientů z dílen Denního stacionáře Domino a nezakoupil si alespoň malou upomínkovou drobnost. Letos byly prodejné i novinky, které byly vyrobené přímo na Zahradní slavnost. Mezi ně patřily malované deštníky, plátěné tašky s různými motivy a aplikacemi, tkané koberce a tašky nebo závěsné květinové dekorace z papíru.

            Vydařené odpoledne si všichni vzájemně užili a plni zážitků se již těšíme na další ročník Zahradní slavnosti.

 

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode