Zasaď strom

30.10.2013 15:00

Dne 30.10.2013 v Klíči proběhla akce Zasaď strom, která se zasloužila o obnovení zeleně do naší zahrady. Naše stromy v Klíči již byly staré, a proto jsme oslovili Magistrát města Olomouce odbor stavební, konkrétně oddělení památkové péče a odbor životního prostředí, oddělení péče o krajinu s žádostí o možnost odstranění starých a nemocných stromů.

Nemocné a staré stromy byly odstraněny a majitel zahradnictví - Zahrady Šmehlík nám vypracoval projekt na výsadbu stromů a keřů. Oslovili jsme rodiče, opatrovníky a širokou veřejnost, aby si zakoupili svůj strom či keř, aby naši klienti měli krásné prostředí k odpočinku a relaxaci.

A nastal den, kdy nám byly dovezeny stromy a keře k zasazení. Zapojili si všichni, kdo měli zájem a za odborného vedení zahradnictví a firmy Grundfos klientům a pracovníkům ukázali, jak se takové stromy sází. Práce šla pěkně od ruky, zapojili se všichni od pana ředitele až po naše klienty. Zpestřením pro přihlížející byl pes, který rozveseloval přítomné svými „psími kusy“.

Děkujeme všem, kteří si zakoupili či zasadili svůj strom či keř. Dále bychom chtěli poděkovat zahradnictví Víťazka – okrasné dřeviny a firmě Grundfos s.r.o. za realizaci této akce. Už se všichni těšíme, jak nám zeleň krásně vyroste.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode