Zájmové aktivity

Tréninky florbalu v Dominu

Od května 2012 se klienti jednou týdně setkávají v tělocvičně Domina k pravidelným tréninkům florbalu. Aktivita vznikla nabídkou trenéra FBC Droždín, o. s. Ing. Rostislava Haince. Sportovci rozvíjejí své sportovní dovednosti. Některé z tréninků proběhly ve sportovní hale ve Velké Bystřici a na hřišti v Droždíně.

Florbal je velmi oblíbenou kolektivní sportovní aktivitou. Hraje se na hřišti o rozměrech 20 x 40 m, kdy proti sobě stojí dvě florbalová mužstva s pěti hráči a jedním brankářem.  Relativně jednoduchá výbava čítající florbalovou hokejku a dutý plastový míček je snadno dostupná. Brankáři žádnou florbalku nepoužívají, chytají pouze svým vlastním tělem, zejména rukama a nohama.

 

Taneční skupina Domino

Taneční skupina byla založena v Klíči v roce 1992 jako taneční kroužek. Svůj současný název TS Domino přijala v červnu 2007. Tréninky se odehrávají v prostorách denního stacionáře Domino jednou týdně hodinu. Klienti se učí zvládnutí základních tanečních kroků a postupně přecházejí k nácviku různých krokových variací od jednoduchých po složité. Učí se základy standardních, latinskoamerických a dalších tanců. Klienti se podílí na úpravě navržených choreografií, výběru melodií a oblíbených skladeb. Taneční skupina Domino reprezentuje Klíč na mnoha různých festivalech, tanečních přehlídkách, soutěžích, akcích pořádaných Klíčem a mnoha dalších kulturních a společenských akcích nejen v našem regionu.


Příměstské tábory

Klientům nabízíme možnost účasti na výletech příměstského tábora. V měsíci červnu pro ně každoročně připravujeme týden plný výletů, turistiky, zážitků, poznání a zábavy. Programová náplň výletů bývá upřesněna v informační brožuře, kterou každý klient obdrží a z ní si vybere výlet dle svého přání.

© 2008 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořeno službou Webnode